Samy mámy.cz

Diskusní fórum

Návrat / vstup na pracovní trh

Pokud uvažujete o návratu nebo vstupu na pracovní trh, existují pro vás nějaké překážky? Jak je řešíte a co by vám případně pomohlo?

Halka

Odpolední školka | Maruška 31.10.2009 09:01

Stejně jako spousta jiných samo maminek s dítětem se snažím skloubit dohromady péče o dítě a práci. Momentálně pracuji na částečný úvazek, bohužel ale odpoledne. Vzhledem k tomu by mi velice pomohla odpolední školka :-). Tedy ne od 8 do 12 h, ale např. od 14 do 18 h. Škoda, že toto není možné.

Vstřícný přístup zaměstnavatelů | Miška 19.11.2009 22:03

Potřebovala bych vyjít vstříc s pracovní dobou. Tatínek ani babičky nefungujou. Mám tříletá dvojčátka a potřebuji pracovat do čtyř hodin a operativně každý druhý víkend mohu udělat nějakou dvanáctku ale o tom zaměstnavatelé nechtějí slyšet. Prac.dobu mají striktně danou. Ach jo od ledna jsem bez práce. Budou mé děti mít co jíst?

Skolka | jana 17.12.2009 20:58

Je opravdu velmi tezke skloubit praci a skolku. Momentalne mam praci na polovicni uvazek a kombinujeme skolku a babicku. Mela jsem nabidku prace na plny uvazek,od 8-17h, ovsem skolky jsou ve vetsine pripadu do 16h. Jak lze toto resit? Polovicni uvazek mne neuzivi a plny je organizacne temer nemozny?

leden 2010 | Eva 26.01.2010 12:44

Dobrý den,chtěla bych se také podělit o zkušenosti při hledání vhodného zaměstnání,kdy prioritou jsou pro mne mé děti a péče o ně.Jsem sama se 3 dětmi,jedno školní dítko a dvojčátka školkového věku.A to je potíž...
Hledala jsem práci,kde bych mohla pracovat na ranní směnu,nebo částečný úvazek.To spíš najdu jehlu v kupce sena,než zaměstnavatele,který pochopí,že děti potřebují odpoledne péči a rodinu a ne paní na hlídání.Navíc taková paní na hlídání stojí víc ,než kolik většinou páni zaměstnavatelé nabízí.
A protože za 14 dní mi končí mateřská...tak jsem přistoupila na nevýhodnou pracovní smlouvu.Sice budu pracovat od 9 -15:30,abych stihla vyzvednout děti ze školky,ale budu mít pracovní smlouvu jen na 6.000kč a zbytek na ruku.Nebo nic a čeká mě pracák,kde mi nic nenabídnou...Tak tedy beru to menší zlo a budu doufat,že zbytek mi opravdu vyplatí a nepůjdeme na žebrotu.
Jsem z toho smutná,ale co dělat?Děti potřebují jíst a mají své potřeby,kdo má školní dítě tak ví své....kolik stojí malý školáček a nikdo se neptá ,zda mám nebo nemám...a tatínek?Jé,ten si žije ,až bude mít,tak peníze přinese...zatím nemá,jsem zvědavá jak dlouho trvá exekuční řízení ,aby mu alespoň to výživné ztrhávali z výplaty...
Děti za to nemohou ,ale dá mi velmi mnoho úsilí se každý den usmát a být optimista

Portál alternativních úvazků | Markéta 05.02.2010 21:15

Dobrý den, zkuste se podívat na webovou stránku s nabídkou alternativních pracovních úvazků - http://www.prace-jinak.cz/. Projekt je teprve v počátcích, ale postupně bude doufejme k dispozici bohatší nabídka flexibilních pracovních míst. Také jim můžete pomoci a vyplnit dotazník, že máte o flexibilní uspořádání práce zájem.

Váš názor

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png


validní xhtml a CSS