Samy mámy.cz

Diskusní fórum

Finanční situace - řešení

Jak řešíte svoji finanční situaci, snažíte se pracovat, nebo žijete ze sociálních dávek?

Halka

Pracovat | Maruška 26.10.2009 16:24

Rozhodně se snažím pracovat, bez práce, i když je na částečný úvazek, bych to nezvládla. A dávky? Vzhledem k tomu, že se bývalý odmítá už přes rok odhlásit z trvalého pobytu (ačkoliv již rok a půl žije jinde), počítají jeho príjmy do rozhodných příjmů a já nemám nárok na nic :-(.

moje rada | michaela 31.10.2009 00:30

Pokud jste nebyli svoji, ale má tam jen trvalý pobyt jde to ještě trošku obejít a nedát se odbýt - požádat o vyloučení partnera z rozhodných příjmů - rozdělená domácnost.
Potom jde odhlásit partnera z místa trv. pobytu a to za určitých podmínek, které vám sdělí městský úřad - musíte být však výlučným vlastníkem bytu (nemovitosti) nebo mít byt na své jméno v pronájmu - jde o to, že je možné ho tedy odhlásti na základě výpovědi dvou svědků obvykle a zahájit tak další řešesní své situace.

Míšo - děkuji | Maruška 31.10.2009 09:04

Míšo, tak jsem včera byla na "dávkách" požádat o jeho vyloučení z rozhodných příjmů s tím, že zde již přes rok a půl nebydlí. Jsem vlastník bytu, tak jsem to doložila kupní smlouvou, evidenčním listem a písemným svědectvím dvou lidí z baráku. Tak snad to klapne. Moc moc děkuju :-). Příští týden ještě zajdu na Městský úřad.

Práce a vytýkací dopis | Petra 02.12.2009 15:57

Dobrý den,jsem matka samoživitelka a mám dvě děti.V září mi skončila rod. dovolená,na které jsem pracovala,protože finanční situace byla mizerná..Ve firmě kde pracuji mne neustále"šikanoval a šikanuje od prvopočátku jeden člověk/nyní je ředitelem/,k vůli kterému jsem se nechala přeřadit na pobočku pod jiného vedoucího/kdy najednou problém nebyl a není dodnes,ani když byla pobočka zrušená a mám nového vedoucího/Já mám kancelář doma a pracuji z domu k vůli dětem,což ale onen člověk mi neustále předhazuje a předhazoval vždy.Problém je,že z řadového zaměstnance-onoho člověka-udělali ředitele a ten nejen že mi začal nařizovat každy měsíc po 3dnech dovolenou,ale nyní mi zaslal vytýkací dopis,když jsem se ohradila,že mi ve výplatě před vánocemi schází částka 5500kč,kterou mi nehodlala paní učetní vyplatit dříve až v další výplatě,když zjstila paní účetní,že pochybyla.Telefonicky jsem panu řediteli oznámila,že mu raději napíšu email,když se s ním nedá domluvit,rozloučila se a položila telefon.Na toto téma mi přišel email,kde mi ředitel oznámil,abych ihned přijela na pohovor,když věděl,že jsem nemocná já i dítě/chřipka/neschopenku nemám,protože jsem byla požádána při změně v lednu,abych raději neschopenku nemívala.Poslala jsem tedy řediteli odpověd emailem,že se dostavím jakmile budu zdravá.Za dva dny jsem měla doma vytýkací dopis za nevhodné chování k řediteli,který se neslučuje s dobrou morálkou a že v případě opakování se mnou bude rozvázán prac.poměr dle par 52 pís g ZP.Zdá se Vám to neuvěřitelné,ale i tací lidé jsou.Co se týče prac povinností je to tak,že do firmy přináším slušnou částku pěněz,kdy náklady na mne jsou nula nula nic a není důvod,aby mne tento nynější ředitel neustále "šikanoval čímkoliv si vzpomene a přitom nezná základní práva,kdy si ani z postu ředitele nemůže začít nařizovat zamestnaci celou dovolenou,jak si on smyslí a ještě mi to ani nehodlá oznámit.No co vy na to?Bránit se soudem na to nemám a jak zabránit šikaně když k tomu pan ředitel nabádá další zaměstnance které si získává na svojí stranu?To je otázka...přeji pěkný den všem .

Rozvod nebo ne? | Zuzka 02.02.2010 13:09

Ahoj, dnes sem v jednom časopise našla odkaz na tyhle stránky. A protože jsem dost klidnej člověk, co se neumí rozhoupat, trochu doufám že tu najdu maminku s podobným problémem a konečně ho pošlu k vodě.Je mi 24. S manželem mám rok a půl starou dcere a snad nikdy to nebylo mezi námi růžový. Pořád se hádáme o peníze. Já sem z trochu "bohatších" vrstev než on (miliony za tím nehledejte) a rodiče mi z naspořených peněz koupily byt. On se ke mě nastěhoval jenom s dluhama, které sem mu pomáhala řešit. Žijeme z měsíce na měsí a on si vůbec neuvědomuje že místo piva by sme mohli dát něco na stranu pro dceru až bude dospělá. Postupem času sem si k němu vybudovala něco jako averzy. Sem s ním jenom proto, že nevím co bych si počala kdybych měla byt utáhnout sama (z mateřské na to nemám) a proto že nevím jak by to snášela dcera je sice ještě malinká, ale slovo táta už říká pře půl roku a moc dobře ví co to znamená.

Jestli jste nebo byly někdo v podobné situaci napište prosím.

Reakce na rozvod nebo ne | Žaneta 15.02.2010 10:14

Ahoj, ne přímo stejnou, ale obdobnou situaci jsem měla i já. S ex jsem žila 5 a půl roku v manželství se dvěmi dětmi. Bydleli jsme u mých rodičů v domku v podkroví. To že to nedělá dobrotu - soužití pod jednou střechou s jinou generací, o tom nebudu ani mluvit. Ale když jsme se brali, věděla jsem jen o půjčce na auto - splátky jsme platili spolu. V okamžiku, kdy jsme zaplatili poslední, vyšly najevo další půjčky, které ovšem měl ještě z doby před manželstvím. Tak jsme platili další. A pak další a další. Taky si nechtěl odpírat svoje zvyky jako cigarety a pivečko apod. a já si trhala s prominutím od huby, abych dětem něco našetřila a on měl ještě drzost a chtěl se o to u soudu dělit. A pak byl chvíli klid a do toho přišlo gamblérství - další dluhy. Pak se přidala nevěra a na to jsem se rozhodla reagovat rozvodem. A to i přesto, že jsem věděla, že to bude hodně těžké. Ale, co mohla, to pomohla moje maminka. Dnes sice pracuji, ale nikdy nevím, co bude zítra. Práci mám na dobu určitou, která nebude prodloužena, protože je zřízena pouze na vykonání určité činnosti. Nyní hledám jinou práci a nevím, jak to dopadne. Je to svým způsobem velká nejistota a tlak na matku s pocitem strachu, aby děti nestrádaly. Ale NELITUJI svého rozhodnutí. Dnes mi do schránky přijde maximálně sipo a o zbytku si rozhoduji sama. Ex přestal platit výživné a je to jen na mě. Ale mám klid!!! Ať už se kdokoliv rozhodnete jakkoliv, věřím, že se rozhodnete správně! Je to totiž jen na Vás, i když je tam dítě, které má potřebu mít otce, otce bude mít pořád, budete trpět stále. Teď se to zdá složité, ale dítě to určitě jednou pochopí třeba v pubertě a bude si vážit Vašeho rozhodnutí, protože jste chtěla, abyste se měli dobře. A navíc, musíte zvážit do jaké míry je stávající situace pro Vás samotnou únosná či nikoliv. Je to rozjetý vlak, ze kterého nejde jen tak vystoupit a rozhodnutí je rozhodnutí. Snad jsem Vám nějak pomohla. Držím pěstí!

Rozvod nebo ne /zatim/ | Dana 29.05.2010 00:12

Ja som zazila obdobnou situaci. Pozadala jsem soud o urceni vyzivneho na dceru aj na vyzivne na manzelku. Uspela som. Nemusite sa pre to rozvadzat. Ja som sa ale nasledne rozvedla a zustala sama s 2 letym ditetemm bez prace a bydleni. Prisla som tak aj o manzelske vyzivne, dnes by som taku chybu neurobila. Vztahy sa po odrasteni dietata mozu urovnat, niektori chlapi to s prichodom maleho babetka do rodiny fakt nezvladaji, ale vzdy lepe mat chlapa ako nemat. Teraz zijeme ako spodina spolocnosti a to mam VS a pochadzam z dobrych pomerov. Ak chces chlapa vymenit, tak si najprv najdi noveho a az potom men.

pro Danu | Zuzana 20.02.2011 14:50

Jakou VŠ máš?

Váš názor

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png


validní xhtml a CSS