Samy mámy.cz

Diskusní fórum

Překážky při vstupu na pracovní trh

Pokud uvažujete o návratu nebo vstupu na pracovní trh, existují pro vás nějaké překážky? Jak je řešíte a co by vám případně pomohlo?

Halka

Překážky při vstupu na pracovní trh | Sylvie Šindelářová 17.09.2009 23:28

Dobrý den,ráda bych se podělila o to,co mne občas smutní,když pracuji jako předsedkyně společenství domu,pracuji pro mnoho lidí,dům,má velké problémy.Myslím,že je úspěšně řeším,lidé téměř ani nepoděkují,překvapuje mne,že mladí lidé-všichni sousedé,bezdětní,si myslí,že já,mám nejvíce času,protože jsem sama s dvěma dětmi,doma.Pracuji už 18 měsíců,ve prospěch x lidí,cca 4h denně,v noci,přez den obíhám nabídky,úřady,sama proto,abych získala nižší poplatky všem.Dostala jsem se do vyčerpání a funkci nikdo nechce převzít,argumentují,že přece chodí do práce.Zatímco já ne.Já ,pracuji 2 dni v MC,dcerka nechodí do školky,babičky nefungují,tatínek,také ne.Nemám dva měsíce ani na byt.Ovšem zodpovědnost mi nedá,práci přestat v půlce.Setkávám se s tím,že jsem pro lidi míň,když jsem se nikdy neprovdala,i tím,že mám sama děti,i tím,že nemám VŠ a tím,že jsem žena a mám názor a schopnosti.To vše,mi jakoby u lidí ubírá úspěch a možnost dobré spolupráce.Musím své věci daleko víc obhajovat.Myslím,že tato úzkoprsost se týká nejen x mužů,ale i žen a dokonce i žen mám.Spousta lidí,v této době ani nechápe,co vše je přirozené dát dětem a dokonce to nevědí ani ve školkách.Ani na sociálních úřadech,ani snad ve vládě,když určují životní minimum nižší,než dám za poplatky na byt.Takže za největší problém pokládám nevzdělanost lidí v citu,v oblasti humání,lidé jakoby od tohoto odjeli jinam.

Sylvo - nejsi v tom sama | Maruška 31.10.2009 09:10

Ahojky Sylvo, koukám, že to takhle bohužel funguje na více místech v republice. Také jsem dostala funkci předsedkyně společenství, kterou jsem však při dalších volbách obratem vyměnila za funkci místopředsedkyně společenství. Odůvodnila jsem to tím, že předseda by měl být chlap, že to prostě lépe vypadá na papíře :-)). V reálu se ale pro mne nezměnilo nic. I jako místopředseda všechno oběhávám, zařizuju, sháním.... Obstaravatelská kancelář stále stejně volná mne, když je jakýkoliv sebemenší problém, stejně jako lidi z baráku. Takže to občas zabere spoustu... který mi nikdo nezaplatí. Jsem zkrátka taková dobročinná osoba :-(. Ale na druhou stranu si nechci stěžovat, neb si za to do jisté míry můžu sama. Stačilo by razantně říci NE!

Sylvo tak prodej svuj byt, at mas penize! | Frigidka 24.05.2010 03:47

Take je velmi tezke,zit nad miru ,nez na co mas!Mit velkou zivotni uroven,ale nemit na to penize,to je opravdu tezke,tomu verim.Hrat si predevsim na neco co nejsem a na co nemam.Babicky a tatinkove,kteri nefunguji jak by meli,asi nechteji,protoze k tomu maji sve duvody ,po skusenostech s tebou.Hrat si na nekoho,ale nemit na to penize a velke dluhy za byt,neni skutecne na miste!

Váš názor

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png


validní xhtml a CSS