Samy mámy.cz

Diskusní fórum

na dávkách by mi bylo líp

dobrý den všem,
tak jsem zjistila, že na dávkách by mi bylo mnohem lépe, a stále řeším, že se asi vykašlu na práci. proč?
zatím jsem vdaná. za cizince, který si mě asi vzal jenom kvůli papírům. před rokem a půl se odstěhoval k milence, ale v té době už náš vztah byl takový... všelijaký. já si našla přítele, vypadalo to fajn, ale otěhotněla jsem, a přítel zmizel a je nedostižitelný.
dneska? malé je zítra 9 měsíců. příští týden máme s manželem soud o otcovství. biologický otec je nedohledatelný.
já pracuju od 3 měsíců malé, a vlastně dělala jsem až do porodu - bohužel, nemám nárok na mateřskou, takže jsem na rodičovské dovolené, bez možnosti si vybrat její délku, takže povinně na 4 roky. učím jazyky, mám malou cestovku. dostanu od státu 7600 na měsíc. vydělám si učením asi 14.000. z toho daně, sociálka, zdrávka. hlídání malé mě přijde na cca 7tis měsíčně. výsledek? nula od nuly pojde.
na sociální bydlení nárok nemám - jsem vdaná, a vydělám si. že mám dluhy - to je můj problém, udělala jsem si je přece sama.
no, a to vlastně - v těhotenství jsem poznala člověka, který vypadal skvěle, říkal jak mě má rád, jak mi chce pomoct - a vytuneloval mi firmičku, přišla jsem se vším všudy asi o milion, s tím, že měl řešit mé dluhy, měl mít kontakty a známé, a kdesi cosi... byla jsem hloupá, a stále ještě jsem.
jsem hloupá, protože se zuby nehty bráním tomu, abych zůstala doma na rodičáku, bez libovolného dalšího příjmu. bráním se tomu, protože budu-li pracovat teď, mám šanci, že budu mít práci i po skočnení rodičáku. bráním se tomu i proto, že když bych zůstala doma, bez povinnosti ráno vstát a jít do práce, vrátily by se mi plnou silou deprese.
rodiče pracují, nejsou v důchodu, hlídat nemůžou. do toho bydlí na opačném konci republiky.
ale - co mám dělat já? mám se na všechno vykašlat? jít na dávky, zažádat si o sociální bydlení, a mít víc peněz a ve větším klidu, než mám teď?
je to nespravedlivé, že i když pracovat chci, vlastně - mi to není umožněno (poznámka - hlídání si nemůžu odečíst z daňového základu)

reina

Váš názor

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png


validní xhtml a CSS