Samy mámy.cz

Samy mámy

Pro koho je projekt určen?

Projekt je připraven pro sólo mámy, které vychovávají své děti samy bez partnera, ať už z důvodu rozvodu, ovdovění, či vědomé volby.

Každé čtvrté dítě v České republice žije v rodině jen s jedním rodičem, zpravidla s matkou. Tyto rodiny mají v porovnání se zbytkem populace výrazně nižší životní úroveň.

Nejčastější strategií přežití je pro většinu sólo matek práce, mají však značně znevýhodněné podmínky oproti ostatním. Více »

Co projekt nabízí?

Firma L’Oreal a občanské sdružení Aperio - Společnost pro zdravé rodičovství nabízejí bezplatnou pomoc sólo matkám při vstupu nebo návratu na trh práce. Připravili jsme vzdělávací program a webové stránky s potřebnými informacemi.

L’Oréal - 2009 - 100 let od založení

Společnost L’Oréal se rozhodla připomenout své 100. výročí dobročinností a vyzvala své pobočky k podpoře místního dobročinného projektu. Celosvětově půjde o 100 projektů, které poskytnou v různých zemích podporu i účinné řešení lidem v obtížných situacích a opomíjeným komunitám. V České republice byla vybrána znevýhodněná skupina sólo matek.

Všechny projekty ke 100. výročí probíhají ve spolupráci s místními partnery na programech podporujících vzdělávání, vědecký výzkum a posilování sebedůvěry.

100 let, 100 projektů pro lepší svět.

Patříte mezi sólo mámy? Jsme tu pro vás.


validní xhtml a CSS